Aký je rozdiel medzi prezentáciou slovenských a českých univerzít?

Autor: Lucia Zubková | 8.10.2015 o 19:24 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  511x

Na školu nám prišla ponuka, že sa môžme zúčastniť veľtrhu vysokých škôl A&V Academy v Bratislave. Ako študenti z Trebišova nás to stálo spolu s cestou jeden deň, ale myslím, že to stálo za to. 

Šla som tam hlavne z dôvodu dozvedieť sa niečo nové aj napríklad z pohľadu študentov. Keďže smer vybratý mám, a je to odbor, ktorý neštuduje až také množstvo ľudí, chcela som možno hovoriť s nejakým študentom, o jeho vlastných skúsenostiach a či je spokojný s výberom. 

Žurnalistika sa na Slovensku dá študovať v Nitre, Prešove, Ružomberku a Bratislave. Ružomberok, Prešov a Nitru som vylúčila, keďže ako dievča z malého mesta a ako takého "sedláka" ma láka veľkomesto. Okrem žurnalistiky v Brne mám/som mala vybratú teda aj tú v Bratislave. Filozofická fakulta Univerzity Komenského mala stánok aj na veľtrhu, tak som sa potešila, ako sa dozviem aj niečo viac, ako suché informácie, ktoré si viem sama prečítať na internete. 

Keďže sme tam boli medzi prvými, a pri stánku Masarykovej univerzity nebol nikto, hneď som šla k nim. Pozdravilo ma sympatické dievča s otázkou o akú fakultu sa zaujímam, a keď som odpovedala Fakultu sociálnych štúdii, s tým, že moja voľba je žurnalistika, usmiala sa a zavolala na chlapca dozadu, ktorý študuje žurnalistiku ako dvojodbor spolu s politológiou. Rozprával so mnou o tom, poradil, čo a ako, že odporúča na magistra ísť už len na politológiu a keďže už mám aj vybratý termín prijímačiek (SCIO testy), celý stánok mi poprial veľa šťastia. Vysvetlil mi všetko, čo bolo nejasné a ja som odtiaľ šla s pevným rozhodnutím, že tu si prihlášku podám určite. 

Prišla na rad UK. Nebolo tam až toľko ľudí, koľko v tom čase už bolo pri MUNI, takže som šla rovno k chlapovi, ktorý mal tak 35 rokov, a pýtam sa ho aký ma názor na odbor žurnalistiky. Pozrel na mňa a povedal: "No áno, na našej škole sa žurnalistika dá študovať." Ahaaaa, o tom som vôbec netušila, bola to pre mňa novinka, neviem či z tejto informácie nespadnem do kolien. Tak som skúsila ďalšiu otázku, akú prípravu odporúča na kamerové skúšky. "Tak neviem, ja osobne žurnalistiku neštudujem". Výborne, ďakujem, dovidenia. Spolužiačka sa šla spýtať k lekárskej fakulte, tak jej staršia pani povedala: "Vezmite si z prospektov brožúrku o medicíne na našej univerzite". Pri MUNI jej študentka rovno ponúkla za polovičnú cenu prípravu na prijímacie skúšky, nehovoriac, že tam s ňou rozprávala o medicíne asi 20 minút. 

O 10:30 začala prednáška o Masarykovej univerzite, kde som bola. Jedným slovom, wau. Poviem len toľko, že ak pri stánku MUNI bolo pred prezentáciou veľa ľudí, tak po nej tam bolo možno aj 3-krát toľko. 

Ja som definitívne rozhodnutá. Chcem byť v Brne a na Slovensku študovať nechcem. A urobím pre to všetko, čo sa bude dať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner hokejovej reprezentácie.


Už ste čítali?