O tom, ako ľahko sa dievča zamiluje.

Autor: Lucia Zubková | 1.12.2015 o 17:27 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  506x

Odjakživa mi prišli viac "romantické" decembre ako sviatky typu Valentín. Predstavte si ten prvý sneh, ako najprv nechávate viditeľné stopy, na asfalte, a o hodinu sú už preč, a nič po vás neostane. 

Ste len jeden človek z pár miliárd a do určitého času pre svet nič neznamenáte. Čím skôr si to pripustíte, tým lepšie. Nikoho nezaujíma, akú hudbu počúvate, aké knihy čítate, čo si dnes oblečiete. Nikto sa nás na nič z toho nepýta, a predsa tak radi aj sami od seba poskytujeme informácie podobného charakteru, a čakáme na reakcie. Stretávame sa s negatívnou odozvou, aj s tou pozitívnou. Čo očakávame? Možno len pocit, že niekoho výplň našich dní zaujíma. Náhodných ľudí, ktorým na pár sekúnd venujem myšlienku, a nestoja mi ani za to, aby som si pamätala ich priezvisko. 

O to väčšie je prekvapenie, keď narazíte na niekoho, kto vám stojí za viac, ako jednu myšlienku. So žiariacim šťastím, ktoré je z vás cítiť na míle, ste schopní urobiť úplne čokoľvek, a nechcete myslieť na to, ako ľahko tá eufória môže odísť. Vybudujeme si vlastný svet, na nestabilných základoch, a potom sa čudujeme, ako sa všetko rýchlo rúca dole. Niekde v hĺbke cítim nevyhnutnosť konca, a predsa si aj tak nedám pozor a skočím do toho hlavou. Rovnaká situácia nastala nie prvýkrát, a ani poslednýkrát. Moje vnútorné šťastie sa stáva veľmi ľahko ovplyvniteľné inými ľuďmi, a ja som v tom z ničoho nič "až po uši". 

Aj napriek 18-tke, rada sa zamilujem znova a znova. Ten pocit, keď obyčajné ahoj znamená toľko, čo ohňostroj (v prípade, že máte radi ohňostroje). Trochu vzrušenia, dobrodružstva, do inak stereotypne plynúceho života. Na každom začiatku je niečo, čo silno pripomína nádej, a najviac nádeje potrebujem, keď som v koncoch. Preto je december úžasný mesiac. Veselé kontrasty plné vareného vína v zasnežených Košiciach, hlasných rozhovorov, keď na chvíľu dokážem zabudnúť na nestálosť šťastia. Dotyky teplých rúk sa rátajú viac ako tisíc eur v peňaženke, a každý človek vyzerá aspoň spokojne.

Synonymum decembra by mohla byť láska. Akákoľvek. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?